Rozmarínová kvetová voda s rozprašovačom, organic
Rozmarínová kvetová voda s rozprašovačom, organic
Rozmarínová kvetová voda s rozprašovačom, organic

Rozmarínová kvetová voda s rozprašovačom, organic, 1 l

ID produktu6669
Je výborná pre mladú problematickú pleť. Neobsahuje alkohol, čistí póry.Viac informácií
34,00 EUR 28,10 EUR bez DPH

Neviete, ako si vybrať produkt? Napíšte nám na: eshop@ekokoza.cz

Popis

Charakteristika

  • Pre mastnú a zmiešanú pleť, so sklonom k akné aj na drobné poranenia, čistí a sťahuje póry, vyhladzuje, stimuluje mikrocirkuláciu.
  • Je veľmi obľúbená vo vlasovej kozmetike, najmä proti lupinám a proti padaniu vlasov.
  • Upokojuje svrbiacu pokožku hlavy.

Použitie

  • Vodu nastriekajte na pleť. Môžete ju využiť aj namiesto tonika pred aplikáciou ošetrujúceho krému.

Zloženie

  • Rosmarinus Officinalis voda, Sodium Benzoate Sodium Dehydroacetate, Citric Acid.

Čo je to sodium benzoate?

Sodium benzoate je sodná soľ kyseliny benzoovej, ktorá sa prirodzene vyskytuje v ovocí - brusniciach, marhuliach, jablkách, ďalej potom v hubách, škoricu, klinčekoch a niektorých mliečnych produktoch (ako výsledok bakteriálneho kvasenia) a čajoch.

Používa sa predovšetkým ako zložka konzervačného systému (aj v potravinárstve), povolená aj v prírodnej kozmetike. Je jednou z najlacnejších konzervačných prísad vôbec.

Má antimikrobiálne účinky, zabraňuje množeniu baktérií, ale nezabíja ich. Je tiež ľahko antimykotický, chráni pred hubami, plesňami a kvasinkami (v kyslom prostredí, tzn pH 4,5 a nižšie). Je teda citlivý na pH prostredie, v ktorom sa nachádza. V závislosti od pH sa vždy uprednostňuje jedna z jeho vlastností, dá sa tak považovať za nestálu, ale stále funkčnú látku.

Nepatrí medzi alergény a len u veľmi citlivých jedincov môže vyvolať kontaktnú dermatitídu.

Čo je liek Sodium Dehydroacetate?

Slovenský dehydroacetát sodný, je organická zlúčenina. Je to sodná soľ kyseliny dehydrooctovej a pripravuje sa synteticky. Má formu bieleho prášku bez chuti a zápachu. Je veľmi účinným antimikrobiálnym a konzervačným prostriedkom.

Už vo veľmi nízkych koncentráciách bráni rastu a reprodukcii mikroorganizmov. Využíva sa v širokej škále kozmetických prípravkov a výrobkov osobnej starostlivosti, ktoré chránia pred znehodnotením.

V potravinárskych výrobkoch ho nájdeme pod označením E266 a využíva sa tu pre svoje antibakteriálne a protiplesňové účinky.

Čo je Kyselina citrónová (Citric acid)?

Kyselina citrónová sa prirodzene vyskytuje v ovocných šťavách (napríklad šťava z citróna obsahuje 5-8% kyseliny citrónovej; tiež sa dá získať z limetky, malín, brusníc alebo červenej repy). V kozmetike sa používa v kryštalickej podobe.

Parametre
Jednotkový objem (ml)1000
Najčastejšie použitieStarostlivosť o pleť
Veľkosť balenia (ks)1
Krajina pôvoduFrancúzsko
Hodnotenia a recenzie
Produkt nebol hodnotený+ pridať recenziu
Záleží nám na vašom súkromí

Ekokoza má rada cookies! Súbory cookie nám pomáhajú ponúkať správne produkty, príjemné zľavy a ďalšie skvelé služby. Stačí nám dať súhlas na ich používanie.

Upraviť moje voľbyPovoliť všetko