Kyselina salicylová

Kyselina salicylová, 50 g

(2)
ID produktu3803
Kyselina salicylová sa používa v krémoch najmä na pokožku, ktorá je náchylná na tvorbu akné.Viac informácií
2,60 EUR 2,15 EUR bez DPH

Neviete, ako si vybrať produkt? Napíšte nám na: eshop@ekokoza.cz

Popis

Charakteristika

  • Chemický názov: 2-Hydroxybenzoic acid; o-hydroxybenzoic acid
  • Je nerozpustná vo vode, rozpustná v propylénglykole alebo vi ricínovom oleji.

Použitie

Táto prísada sa používa v krémoch najmä pre pokožku, ktorá je náchylná na tvorbu akné. Často sa používa v šampónoch proti lupinám. Kyselinu salicylovú môže byť veľmi zložité pridať do formulácie emulzie.

Jednou z možností je neutralizovať kyselinu do salicylátu sodného reakciou s hydrogénuhličitanom sodným. Nechajte vo vode zvetrať, až je reakcia kompletná, soľ je rovnako účinná ako kyselina, ale má menej problémov s rozpustnosťou.

Druhý variant je, že kyselinu vopred dispergujete vo vhodnom rozpúšťadle. Môžete použiť glycerín, pre lepšiu rozpustnosť môžete pridať ureu (močovinu).

Dávkovanie 2% z celkového množstva

Ako na lupiny vo vlasoch

Prísady: kyselina salicylova 5 g, mandľový olej lisovaný za studena 60g, ricínový olej 30g

Kyselina salicylová je v mandľovom oleji a keďže je nevyhnutné aplikovať kyselinu salicylovú vo forme roztoku, teda rozpustenú, je potrebné pridať pomocnú látku, ktorá umožní jej úplné rozpustenie. Takou je ricínový olej, ktorým sa z časti (30 - 40 g) nahradí predpísaný olej mandľový.

Odporúčaný postup prípravy

Ricínový olej sa zmieša s mandľovým, zahreje sa na teplotu 70–80 °C av zmesi sa rozpustí kyselina salicylová. Po rozpustení a ochladení sa preplní do vhodného obalu a prípravok sa uchováva pri izbovej teplote. Je vyskúšané, že v tomto prípade 30 g ricínového oleja zaistí úplné a trvalé rozpustenie kyseliny salicylovej.

Aplikácia

Prípravok slúži na odstránenie lupín, aplikuje sa do vlasatej časti hlavy obvykle 1× denne, najlepšie večer. Votrie sa do štice, ktorá sa následne zaviaže šatkou, uterákom alebo prekryje sprchovacou čiapkou a ponechá cez noc. Ráno sa olej aj s uvoľnenými šupinami vymyje šampónom a ak je to potrebné, postup sa zopakuje.

Alebo čo takto rovno šampón proti lupinám s tymianom?

Je to jednoduché, do základu na výrobu šampónu vmiešajte esenciálne oleje (tymián, rozmarín aj levanduľový) a dôkladne vmiešajte. Potom pridajte hodvábny proteín a kyselinu salicylovú.

Prísady na 150 ml prípravku

Levanduľový esenciálny olej 0,08 g alebo 3 kvapky; Esenciálny olej rozmarín 0,15 g alebo 6 kvapiek; Esenciálny olej tymián 0,15 g alebo 5 kvapiek; Základ na výrobu šampónu 140,5 g; Kyselina salicylová 7,5 g; Hodvábny proteín 1,5 g

Upozornenie

  • P301 + P312: PO POŽITÍ: V prípade potreby volajte TOXIKOLOGICKÉ INFORMAČNÉ CENTRUM / lekára cítiť sa dobre. H302: Škodlivý po požití. H318: Spôsobuje vážne poškodenie očí.
  • P305 + P351 + P338: PO ZASIAHNUTÍ OČÍ: Opatrne opláchnite vodou niekoľko minút. Vyberte kontaktné šošovky, ak sú k dispozícii a je to ľahké. Pokračujte vo vyplachovaní.
  • P264: Po manipulácii s vodou dôkladne umyte P270: Pri používaní tohto výrobku nejedzte, nepite ani nefajčite. P280: Používajte ochranné rukavice / ochranný odev / ochranné okuliare / tvár ochrana. P330: Vypláchnite ústa.
  • P501: Odstráňte obsah / kontajner do zariadenia s licenciou.

Zloženie

  • 100%, biely sypký prášok

INCI

  • Salicylic Acid
Parametre
Jednotková váha (g)50
Najčastejšie použitieStarostlivosť o vlasy
Veľkosť balenia (ks)1
Hodnotenia a recenzie
5
Kyselina salicylová je skvělý produkt pro domácí kosmetiku. Vyrobila jsem si sérum, které používám večer a jsem velmi spokojená s výsledkem. Plet je hladká, příjemná a živější.5
Já akorát nemám jak kyselinu salicilovou rozpustit, možná by to chtělo mít v nabídce aspoň 1,3 Propanediol :P5
Záleží nám na vašom súkromí

Ekokoza má rada cookies! Súbory cookie nám pomáhajú ponúkať správne produkty, príjemné zľavy a ďalšie skvelé služby. Stačí nám dať súhlas na ich používanie.

Upraviť moje voľbyPovoliť všetko