Gáfor
Gáfor
Gáfor

Gáfor, 1 l

ID produktu4583
Jedná sa o prírodný zdroj gáfor, nie o čistý gáfor.Viac informácií
117,62 EUR 97,21 EUR bez DPH

Neviete, ako si vybrať produkt? Napíšte nám na: eshop@ekokoza.cz

Popis

Gáfor esenciálny olej, Gáfrová silica, Cinnamomum camphora, Ho-sho, Škoricovník gáfrový

Charakteristika

  • 100% prírodný esenciálny olej, destilovaný s vodnou parou
  • 100% prírodný esenciálny olej z gáfrovníka (Cinnamomum camphora). Silica na vzduchu oxiduje a mení sa na surový gáfor (v čistom stave bielej voskovité kryštáliky). Jedná sa o prírodný zdroj gáfor, nie o čistý gáfor.
  • Esenciálny olej z gáfrovníka obsahuje: Gáfor, alfa a beta-pinén, kamfén, safrol, fenchén, felandrén, borneol, 1,8-cineol, eugenol.
  • Rozpustnosť: v tukoch av liehu
  • Flash bod: 46 °C

Použitie

Gáfor, dlho známy pre svoje stimulačné účinky, je tonikum pre celé telo. Energizujúca, dáva silu a vitalitu. Spolu s cajeputom a mätou tvorí silnú mentolovú vôňu známu z tigriich mastí. Výborné na nádchu a respiračné ochorenia.

Použitie v aromaterapii: Má antibakteriálne, antiseptické, protikŕčové, močopudné účinky a tlmí bolesť. Stimuluje trávenie, pôsobí proti nadúvaniu a koriguje vyprázdňovanie čriev. Ovplyvňuje krvný obeh, tlak a stimuluje srdcovú činnosť. Vhodný pri dýchacích problémoch - pri bronchitíde, prechladnutí a zápale pľúc. Znižuje horúčku, podporuje potenie. Napomáha vstrebávaniu podliatin, vhodný na ošetrenie omrzlín. Pôsobí na dnu, reumatizmus a zápalové procesy. Ovplyvňuje nespavosť, hojí vredy, celkovo stimuluje, harmonizuje a posilňuje pri únave.

Použitie v kozmetike: Na mastnú a problematickú pleť (akné). Prekrvuje pokožku, dezodorant. Pridáva sa do masážnych olejov na uvoľnenie stuhnutého svalstva a bolestivých kĺbov pri reumatizme a po námahe.

Zloženie

  • 100% prírodný esenciálny olej, destilovaný s vodnou parou
  • Contains 1, 8 cineole, dipentén, Alpha Pinene, Beta Pinene, Sabinene, a terpinolene
  • INCI: Cinnamomum camphora oil

Upozornenie

Nariadenie Európskeho Parlamentu a Rady (ES) nám neumožňuje uvádzať pri výrobkoch liečebné tvrdenia. Preto vám nemôžeme podať ďalšie zaujímavé informácie a musíme vás odkázať na verejne dostupné zdroje na internete.

Nariadenie (ES) č. 1272/2008 o klasifikácii, označovaní a balení látok a zmesí:

Pri požití a vniknutí do dýchacích ciest môže spôsobiť smrť. Môže vyvolať alergickú kožnú reakciu. Uchovávajte mimo dosahu detí. PRI POŽITÍ: Okamžite volajte TOXIKOLOGICKÉ INFORMAČNÉ CENTRUM. NEVYVOLÁVAJTE zvracanie. Skladujte uzamknuté. Odstráňte obsah/obal odovzdaním oprávnenej osobe na nakladanie s odpadmi alebo vrátením dodávateľovi.

Signálne slovo Nebezpečenstvo

H226 Horľavá kvapalina a pary. H304 Pri požití a vniknutí do dýchacích ciest môže byť fatálne. H315 Dráždi kožu. H317 Môže vyvolať alergickú kožnú reakciu. H319 Spôsobuje vážne podráždenie očí. H410 Veľmi toxický pre vodné organizmy, s dlhodobými účinkami.

Obsahuje: d-dimonén, Linalool, pin-2(10)-e, pin-2(3)-en, citral

Označenie

  • CAS number 92201-50-8
Parametre
Jednotkový objem (ml)1000
Veľkosť balenia (ks)1
Súbory
4584_Kafr
Hodnotenia a recenzie
Produkt nebol hodnotený+ pridať recenziu
Záleží nám na vašom súkromí

Ekokoza má rada cookies! Súbory cookie nám pomáhajú ponúkať správne produkty, príjemné zľavy a ďalšie skvelé služby. Stačí nám dať súhlas na ich používanie.

Upraviť moje voľbyPovoliť všetko