D-LIMONENE V, pomarančové terpény

D-LIMONENE V, pomarančové terpény, 500 ml

ID produktu4670
Prírodná aromatická látka. Vďaka širokej škále výhodných aplikácií je d-Limonen jedným z najvýznamnejších prírodných terpénov.Viac informácií
19,60 EUR 16,20 EUR bez DPH

Neviete, ako si vybrať produkt? Napíšte nám na: eshop@ekokoza.cz

Popis

Charakteristika

Číra riedka kvapalina s príjemne suchou citrusovou vôňou, je to para destilovaná z citrusových šupiek.

D-Limonen, tiež známy ako citrusový terpén je hlavná chemická zložka obsiahnutá v za studena lisovaných šupkových olejoch, ktoré možno získať zo všetkých jedlých citrusových plodov, najmä z pomarančov, citrónov a limetiek. Po prvom lisovaní šupiek sa získava z výsledného oleja destilačným procesom.

Dve chemické formy limonénu sú d-limonén, ktorý sa nachádza prevažne v pomarančových šupkách, a L-limonén, ktorý sa vyskytuje prevažne v citrónových šupkách. Limonen dostáva svoj názov od botanického názvu pre „Lemon“ - Citrus limon – vďaka bohatosti tejto prírodnej zlúčeniny v citrónových šupkách.

Vďaka širokej škále výhodných aplikácií je d-Limonen jedným z najvýznamnejších prírodných terpénov. S ľahkou, príjemne suchou a osviežujúcou sladkou citrusovou vôňou je cenený pre svoju vôňu a používa sa skôr vo vôňach a zelených čistiacich prostriedkoch ako v terapeutických aplikáciách.

Použitie

Má silnú odmasťovaciu schopnosť, preto je často používaný ako čistidlo a riedidlo. Urýchľuje schnutie a dodáva príjemnú vôňu. Tento olej je veľmi univerzálny, jeho použitie je bezpečnejšie a účinnejšie ako u väčšiny komerčných a priemyselných čističov.

Odporúčaná maximálna dávka je 5-15%. 5 - 15% z celkového množstva produktu môže byť zmiešaný s povrchovo aktívnymi látkami pre čistiace prostriedky alebo solubilizovaný a pridaný do vody a octových základov pre účinné prírodné dezinfekčné povrchové čističe na domáce použitie.

D-Limonen funguje ako jemný a ekologický čistič, vôňa a odmasťovací agent. Môže byť tiež použitý v plnej sile ako biologicky odbúrateľné rozpúšťadlo. Odstraňuje nečistoty, íl, mastnotu, decht, vosk, gumu, soľ, lepkavé zvyšky lepidiel a škvrny od škvŕn od aj atramentu alebo oleja, pomáha dezinfikovať, pridáva lesk a deodoruje sviežou vôňou. Môže byť pridaný do zmáčadiel, ako je voda alebo octový základ, aby sa dosiahla lepšia solubilizácia.

Poznámka: Nie je určené na terapeutické použitie, používa sa väčšinou v zelených čistiacich prostriedkoch a vôňach.

Ako funguje D-LIMONENE?

D-Limonen je vonný prostriedok, odmasťovací prostriedok a jemný, ale výkonný čistič, ktorý je považovaný za účinného na odstraňovanie škvŕn, mastnoty, dechtu a ďalších látok, čím vytvára prirodzenú náhradu za obľúbenejšie rozpúšťadlá, ktoré obvykle obsahujú chlór alebo ropu.

Vďaka svojej jemnosti sa z neho stala obľúbená prísada do bezvodých mydiel na ruky, v ktorých sa hovorí, že nielen čistí, ale aj zanecháva ruky svieže. Pri aplikácii na rôzne typy tvrdých povrchov, ako sú dosky, okná, zrkadlá, podlahy, vane, chladničky, automobily a elektronické predmety, je d-Limonene pokladaný za leštič.

Pozor, priama aplikácia na lakované povrchy, plexisklo, plasty alebo sklolaminát sa neodporúča. Je to silné rozpúšťadlo, vždy najskôr vyskúšajte váš povrch, či je D-limonene vhodný.

Ako si vyrobiť čistiaci sprej?

Čistiaci sprej s citrónovým krémom

D-Limonén - 75 ml, Polysorbate 20 alebo Polysorbate 80 - 75 ml, Ocot - 150 ml, Voda - 200 mlZmiešajte d-limonén a polysorbát dohromady. Pomaly pridávajte ocot a vodu a jemne miešaním premiešajte. Dajte do fľaše rozprašovačom a použite na všetky vaše potreby čistenie! Vždy dôkladne vyskúšajte vhodnosť použitia, najmä pozor na lakované a plastové predmety, pokiaľ by sa D limonén použil vo vysokom dávkovaní, môže ich poškodiť.

Čistiaci krém

Emulgačný vosk č. 3 - 7 g, D-limonén - 18 g, Prevarená voda - 75 g, Jedlá sóda - 1 lyžičkaEmulgačný vosk a d-limonén dajte do hrnca a rozpustite. Pridajte vodu a zahrejte. Odstráňte z tepla. Šľahajte, aby sa zmes ochladila, pridajte jedlú sódu. Uložte do vhodnej nádoby. Používajte ako akýkoľvek mierne drsný čistič pre domácnosť.

Upozornenie

Produkt je určený len na externé použitie. Signálne slovo: Nebezpečenstvo. H226 Horľavá kvapalina a pary. H304 Pri požití a vniknutí do dýchacích ciest môže spôsobiť smrť. H315 Dráždi kožu. H317 Môže vyvolať alergickú kožnú reakciu. H411 Toxický pre vodné organizmy, s dlhodobými účinkami.

INCI

Citrus Aurantium Dulcis Peels Oil

Označenie

Číslo CAS: 8008-57-9, č. EINECS: 232-433-8, č. EINECS: 8028-48-6

 

Obrázok je iba ilustratívny! Predmetom dodávky je iba aróma.

Parametre
Jednotkový objem (ml)500
Veľkosť balenia (ks)1
Hodnotenia a recenzie
Produkt nebol hodnotený+ pridať recenziu
Záleží nám na vašom súkromí

Ekokoza má rada cookies! Súbory cookie nám pomáhajú ponúkať správne produkty, príjemné zľavy a ďalšie skvelé služby. Stačí nám dať súhlas na ich používanie.

Upraviť moje voľbyPovoliť všetko