Voňavý sprej na vankúš pre pokojný spánok - Vianočná nálada

Voňavý sprej na vankúš pre pokojný spánok - Vianočná nálada
Týmto sprejom s vôňou podľa vášho výberu si môžete navoňať vankúš a periny či rôzne látky. Jeho príprava zaberie iba pár minútok a spať sa s ním bude jedna báseň!Viac informácií
Suroviny pre tento receptZáklad na výrobu parfumuSolubolAugeoEsenciálne olejePlastová fľaštička 50mlSklenená fľaštička 125ml
Jednotlivé suroviny nakúpite hneď pod postupom
Popis

Nálada na objednávku

Na prípravu tohto spreja využijeme rozličné esenciálne oleje tak, aby voňal presne podľa nášho gusta. Ako je známe, rôzne vône nám môžu pomôcť vyvolať rôzne nálady, takže správnym výberom upokojujúcich vôní môžeme podporiť svoj pokojný spánok, alebo si kombináciou zimných a vianočných vôní predĺžiť vianočnú atmosféru vo svojom domove.

Niekoľko tipov vám poradíme, ale ak ste hraví, môžete si nakombinovať svoje vlastné vône s rozličnými účinkami.

Čo je na to potrebné?

- Približne 30 kvapiek vybraných esenciálnych olejov

- 1 polievková lyžica vysokopercentného alkoholu

- Destilovaná voda na doplnenie fľaštičky

- Fľaštička s rozprašovačom, napríklad plastová, obsah 50ml je ideál, ale môžeme si samozrejme urobiť aj maximalistickú verziu do tejto sklenenej fľaštičky (nezabudneme však znásobiť pomery esenciálnych olejov)

Alebo…

Ako alkohol nemusíme nutne užiť v recepte čistý lieh; môžeme použiť aj vodku a iné destiláty bez zápachu, ale sú aj iné, bezalkoholové varianty.

Buď si vystačíme s destilovanou vodou a esenciálnymi olejmi, alebo nakombinujeme esenciálne oleje s niektorými ekologicky šetrnými látkami. Napríklad solubol, pri ktorom na jeden diel esenciálnych olejov použijeme 4 diely solubolu. Našou ďalšou možnosťou je ekologicky šetrné rozpúšťadlo menom augeo, kde sú zase na jeden diel esenciálnych olejov tri diely augea.

Najlepšia je však kombinácia esenciálnych olejov s nosičom vône a najjednoduchšia na výrobu zase so základom na výrobu parfémov.

Ako na to?

Výroba tohto spreja už snáď nemôže byť jednoduchšia - stačí len zmiešať všetky ingrediencie, riadne prehrkať a voňavý sprej je na svete!

Ale teraz už sa mrkneme na nejaké špeciálne kombinácie!

Pre pokojný spánok

Ak máme problémy so spánkom, pred spaním si pekne poprášime vankúšik a periny, trochu strekneme aj do vzduchu a upokojujúca vôňa nám určite rýchlo pomôže vplávať do ríše snov.

- 15 kvapiek levandule + 10 kvapiek bergamotu + 5 kvapiek ylang ylang

Medzi ďalšie upokojujúce vône patrí napríklad vanilka, jazmín, pomaranč, ktorý odbúrava stres a dopomáha k pocitu uvoľnenia, sedatívnymi účinkami preslávený harmanček alebo tiež céder, ktorý upokojuje myseľ a pomáha uvoľniť napätie a zbaviť nás úzkosti. Skvelé sú tiež dokonale vyladené vonné kompozície ako je upokojujúca ruža a neroli alebo utišujúce santalové drevo a vanilka.

Vianočná nálada

Niekedy sa stane, že nám v tomto období akosi chýba tá pravá vianočná a novoročná atmosféra. Niet divu, keď sa počasie chová tak bláznivo av posledných rokoch pripomína v období zimných sviatkov skôr obľavu pred jarou. Do nálady sa ale môžeme dostať aj pomocou vôní, poprípade si ešte náladičku za pomoci tejto sprejovej zmesi trochu predĺžiť – minimálne až do Silvestra!

- 15 kvapiek borovice + 2 kvapky škorice + 2 kvapky klinčeka + 5 kvapiek pomaranča + 4 kvapky harmančeka + 2 kvapky živice benzoe, voliteľne tiež môžeme pridať pár kvapiek kardamómu, ktorý upokojuje a zbavuje nás stresu, a navyše pôsobí ako afrod :)

Samozrejme nezabudneme pred použitím každého spreja poriadne pretrepať, nech máme všetky zložky vône dokonale zmiešané!

A ak túžite po niečom inom ako pokojnom spánku či vianočnej atmosfére, kuk sem a vyberte si z nepreberného množstva olejov svoje obľúbené vône, z ktorých si sprej namiešate. Na chvíľku si môžete pripadať ako známy parfumér a objaviť svoje najmilšie kombinácie. Voňavý sprej je potom aj prekrásnym a originálnym darčekom alebo pozornosťou pre vašich blízkych a milovaných.

Každopádne si veľa a veľa užite povianočné obdobie a hlavne odpočívajte, či už aktívne, napríklad pri výrobe nejakej tej domácej ekovičky, alebo pokojne pasívne, s cukrovinkami a rozprávkami.

Šťastný nový rok vám praje Ekokoza!

Aké esenciálne olejčeky bude obsahovať váš voňavý sprej?

Nezabudnite nás sledovať na našich sociálnych sieťach, Facebooku a Instagrame, nech vám neutečú naše ďalšie návody a tipy. A preskúmajte aj náš nový ekokozí receptár!

Články
Záleží nám na vašom súkromí

Ekokoza má rada cookies! Súbory cookie nám pomáhajú ponúkať správne produkty, príjemné zľavy a ďalšie skvelé služby. Stačí nám dať súhlas na ich používanie.

Upraviť moje voľbyPovoliť všetko